Lepší razníky pro revolverové děrovací lisy

24. 05. 2013

Razníky ze speciální oceli M4PM se zvýšenou životností (o 30- 50%)

 

 

 

 

 

 

Nástrojový systém Ultra Tec® od výrobce Mate nabízí již dlouho zpracovatelům plechů flexibilní a vysoce výkonné nástroje s prodlouženou životností. Nyní mohou být tyto vlastnosti ještě znásobeny, a to volitelným materiálem razníků Ultra Tec “A“ a “B“ z nástrojové oceli špičkové kvality M4PMTM.

OCEL M4PMTM

Byla zkonstruována pro vysoce kvalitní nástrojové systémy. Jedná se o rychlořeznou ocel vyrobenou metodou práškové metalurgie. Kovový prášek vzniká rozprašováním karbidů pomocí plynu a jednotlivé částice se následně spojují izostatickým lisováním za tepla. Unikátní vlastnosti této oceli jsou dány kombinací chemického složení oceli M4, procesem práškové metalurgie a trojnásobným popouštěním.

VYSOKÁ ODOLNOST PROTI OPOTŘEBENÍ

O 100% odolnější vůči opotřebení. Ocel M4PM odolává velmi účinně jak otěru (nalepování materiálu na razník), tak oděru (odírání nástroje). Díky tomu se zvyšuje interval mezi broušeními razníku na maximum.

 

 

  • Jednotnější rozdělení menších karbidů - výsledkem je vyšší houževnatost (je odolnější proti otěru), zatímco stále obsahuje karbidy zajišťující odolnost vůči oděru v celém povrchu materiálu.
  • O 100% více karbidů Vanadu - lepší odolnost vůči oděru
  • Vyšší obsah karbidů Wolframu - vyšší tvrdost i při vysokých teplotách; vyšší odolnost vůči vysokým teplotám (při popouštení), které by mohly změnit strukturu nebo vlastnosti materiálu, příp. ho zničit.
  • Vyšší prokalitelnost - vyšší obsah legujících prvků zvyšuje efektivní tvrdost - lepší odolnost proti opotřebení.

 

 

NÁSTROJE, KTERÉ VYDRŽÍ DÉLE

Díky nesporným výhodám oceli M4PM a špičkové kvalitě (přesnost a provedení) nástrojů Mate se Vám dostávají do rukou bezkonkurenční nástroje - spolehlivé, konzistentní a s dlouhou životností. V porovnání s nástroji z běžné rychlořezné oceli od konkurenčních výrobců nabízejí razníky Mate Ultra Tec A a B z oceli M4PM minimálně o 50% vyšší odolnosti vůči opotřebení.

Co Vám  přinášejí nástroje s delší životností?

 

  • Delší provoz stroje
  • Lepší kvalitu vyráběných dílů
  • Snížení celkových nákladů na nástroje
  • Nižší celkové výrobní náklady

 

CENY

Razníky Ultra Tec A a B z oceli M4PM jsou cca o 20% dražší než tyto razníky ze standardní oceli M2. Ocel M4PM představuje ten nejlepší materiál na trhu. Oproti razníkům z oceli M2 mají o 30- 50% delší životnost.