Výrobní linky SALVAGNINI FMS

Výroba a vývoj FMS systémů (Flexible Manufacturing System) byl vždy pro firmu Salvagnini velkou prioritou. Proto v oblasti dodávek komplexních linek pro zpracování plechu, které se skládající  z technologií laserového řezání, děrování, ohýbání, ohraňování, je firma Salvagnini celosvětovým leadrem. Přispívá k tomu hlavně vlastní vývoj a výroba nejen standartách výrobních strojů, ale i komponent pro skladové systémy a podavače.

Salvagnini patentovalo první výrobní linku, která se skládala z děrovacího a ohýbacího centra, již v roce 1979. Od té doby tato koncepce prošla léty vývoje a byla doplněna o další přídavná zařízení. Přibyly skladové systémy vlastní konstrukce, které jsou schopny pojmout mnoho tun materiálu o různých tloušťkách, podavače, manipulátory apod. Mnohé z nich vznikly individuálně na přání zákazníků, kteří potřebovali jiná, než standardní řešení. Skladové systémy mají naprogramovanou logiku, na jejímž základě vyhodnocují tok materiálu a řídí doplňování skladu a zásobování strojů. Celá linka je kontrolována z jednoho pracoviště, na němž se připraví výrobní sekvence. Zakládání plechů a výroba na jednotlivých strojích pak již probíhá zcela automaticky. Linka je vhodná jak pro velké série, tak pro tzv. „kitproduction“ (po sobě jdoucí výroba jednotlivých komponent ze sestavy (zpravidla o různých rozměrech), které jsou vzápětí sestavovány v jeden celek na konci linky). Do linky je možné zakomponovat další stroje a zařízení.

Hlavní přínosy:

  • plná automatizace procesu děrování, laserového řezání, ohraňování a ohýbání plechu, včetně manipulace
  • řízení celé výroby pouze jedním ovládacím softwarem STREAM
  • možnost výroby různých typů a velikostí výrobků bez zastavení výroby (automatické nastavení linky podle programu ve skrytých časech)
  • možnost „kitproduction“ – po sobě jdoucí výroba jednotlivých komponent ze sestavy, které jsou vzápětí montovány dohromady na konci linky
  • děrovací centrum pracuje bez výměny nástrojů (každý nástroj má vlastní hydraulickou jednotku) + obsahuje pravoúhlé nůžky – tento princip umožňuje vyděrovat jednu součást z nestingu, poslat ji do ohýbacího centra a mezitím zpracovávat zbytek plechu – oba stroje jsou plně vytíženy a nečekají na sebe
  • možnost zapojení dalších strojů a zařízení do linky